Ağır Yük Taşımacılığı

Çok sayıda organize sanayinin bulunduğu Gaziantep ilimizde önemli ölçüde ağır sanayi üretim tesisleri de bulunmaktadır. Üretimi yapılan bu ağır sanayi mamullerinin gerek yurt içi pazarda gerek yurt dışına ihracatında ortaya çıkan sevkiyatların önemli bir bölümünü üstlenmiş bulunan firmamız Gaziantep Nakliyat, kaliteli hizmete dayalı lojistik çalışmalarından ödün vermeden çalışmalarını sürdürmektedir.

Standart tırlara yüklenebilen normal ebatlardaki yüklerden farklı bir pozisyonda bulunan ağır nakliye yükleri gabari dışı olarak isimlendirilmektedir. Gabari dışı yüklerin taşınması amacıyla çalışmalar yaptığımız araçlarımız malın ağırlığına göre tek veya çift çeker çekicilere bağlanmış olan havuzlu ve uzamalı dorseleri bulunan lowbed tarzı araçlardan oluşmaktadır.

Gabari Taşımacılık

Gabari dışı ağır nakliyat yüklerini sınıflandırmamız gerekirse yüzlerle ifade edilen çeşitlilikte ürünün olduğunu görebilmekteyiz. Bu ürünler başlıca olarak iş makinaları, beton santralleri, tekne ve yat türleri, petrol boruları, rüzgar gülü ve türbinleri gibi daha birçok kalemi barındırmaktadır.

İsmi geçen bu yük gruplarının Gaziantep’te bulunan üretim tesislerinden yurt içinde ulaştırılması gereken tüm noktalarına taşınması işlemlerini yaptığımız gibi Avrupa’dan Asya’ya, İskandinavya’dan Ortadoğu ülkelerinin tamamını kapsayan oldukça geniş bir alan içerisinde buluna ülkelere taşınmasını gerçekleştirebilmekteyiz. Yurtiçinde ve yurtdışında yaptığımız ağır nakliyat çalışmalarımızın tamamında sigortalı taşımacılık yapıyor, karayolu izin belgesi ve eskort nezaretinde seferler düzenliyoruz.

Gaziantep Ağır Nakliyat

Gaziantep ağır nakliyat denilince akıllara gelen birkaç firmadan biri olan kuruluşumuz araç filosunda bulunan her türlü ebat ve tonajlarda ki yükleri rahatlıkla taşıyabilme kabiliyetinde bulunan lowbed araçları ile son derece titizlik göstermek suretiyle kaliteli hizmet sunmakta, sunmuş olduğu hizmetler neticesinde müşterilerinin beğeni ve takdirlerini kazanmaktadır. Kurumsallık hedeflerinden şaşmadan yakalamış olduğu performansını her geçen gün arttırmakta olan firmamız Gaziantep’li tüm ihracatçı ve ithalatçı firmaların öncelikli tercih ettiği nakliye kuruluşları arasında yer almaktadır.

Ağır Nakliyat Süreci

Ağır nakliyat grubu yüklerin sevkiyatlarında lashing ve sabitleme ekipman hizmetleri de sunmakta olan firmamız taşıma yapılacak olan güzergahın yol etüt çalışmalarını da yapmaktadır. Öncü araçlar gözetim ve nezaretinde yol alan tırlarımız son model üstün özellikli araçlardan oluşmakta, araçlarımızı kontrol eden sürücülerimiz uzun yıllara dayanan geçmişleri bulunan eğitimli kişilerden oluşmaktadır.